Rezultatele elevilor la olimpiade şi concursuri şcolare 2013

 Prescolar

Vesa Ana Maria – premiul I  – concurs ”Evaluare în educație” – Gradinita OV Calan
Moldovan Adina – premiul II – concurs ”Evaluare în educație” – Gradinita OV Calan
Moldovan Adela – mențiune – concurs ”Evaluare în educație” – Gradinita OV Calan
            Coorodnator:  Stoicoiu Mariana

Primar

Suteu Melisa – Diploma de merit – Festivalul J.S.Bach editia a XXVII – a – Cluj Napoca
– Premiul II – Concursul national de interpretare a muzicii romanesti ”Sigismund Toduta”–
Cotuțiu Alexis – Premiul II – Concursul Național ”Teste de poveste”
Mladin Raul – Premiul I – Concursul Național ”Dezlegarea Tainelor bunelor maniere”
Tudorache Vlad – Premiul II – Concursul Național ”Dezlegarea Tainelor bunelor maniere”
            Coorodnator:   Ranta Mariana

Dumitriu Andrei – premiul III – Concursul naţional „Crucea în imaginaţia copiilor” Roman
Mîndrescu Vlad Andrei   – premiul III – Concursul naţional „Crucea în imaginaţia copiilor” Roman
            Coorodnator:  Mureşan Mariana

Olimpiada de Română „Diamantul Negru” Faza Zonala

Draga Nicolas – Premiul III
Cutean Anisia – Premiul III
            Coorodnator:  Visarinesc Cristina

Bobâlcă Ligia  Premiul III - Şoala Primară Valea Sîngeorgiului
            Coordonator: Tăşală Adriana

 Gimnazial - Faza Nationala
Olimpiada de Matematica

Dumitriu–Iovanescu Alexandra Daria – Diploma de participare
            Coorodnator:   Dinisoni Manuela

Olimpiada de Ştiinţe pentru Juniori (Fizică, Chimie, Biologie)

Cîndrea Alexandru – Diploma de participare
            Coorodnatori:   Ocolişan Dorica, Popescu Dorina, Mladin Raluca

 Faza judeteana 

Olimpiada de Matematica

Dumitriu–Iovanescu Alexandra Daria –  locul I
Jurj Mihai Florin –  Mentiune
            Coorodnator:   Dinisoni Manuela

Olimpiada de Fizica

Stăncioi Daniel –  Menţiune
Jurj Mihai Florin –  Menţiune
Stupinean Ariana –  Menţiune
Cândea Cătălin –  Menţiune
           Coordonator:    Ocolişan Dorica

Olimpiada de Cultură şi Spiritualitate (Limba română – Religie)

Sabou Ancuţa - Mentiune
            Coordonatori: Tăşală Tatiana, Jurca Adrian

Olimpiada de Ştiinţe pentru Juniori (Fizică, Chimie, Biologie)

Cîndrea Alexandru – Premiul III
            Coorodnatori:   Ocolişan Dorica, Popescu Dorina, Mladin Raluca

Concursul Interjudetean de Matematica ”Traian Lalescu” – Faza Finala

Dumitriu–Iovanescu Alexandra Daria –  Mentiune
           Coorodnator:   Dinisoni Manuela

 Liceal

Faza Judeteana
Olimpiada Ştiinţele Pământului

Naghi Andreea – Mentiune
            Coordonatori:    Teodorescu Dacia, Mladin Raluca, Karman Angela

Olimpiada de Fizică

Crîznic Larisa – Mentiune
            Coordonator: Chivu Rodica

Olimpiada de Biologie

Gherman Cristina Elisabeta  – Mentiune
            Coordonator: Mladin Raluca

Olimpiada de Discipline Tehnice

Ciobănașu Alina Premiul III
Bojin Vlăduț – Mențiune
           Coordonatori: Matei Venera, Giurin Mirela, Micsoniu Dumitru, Fulea Angelica, Anghelescu Adrian

Coșa Andrei – Mențiune
Frențoni Răzvan – Mentiune
Rascanu Tabita – Mentiune
            Coordonatori: Micsoniu Dumitru, Fulea Angelica

 Concursul ”Vreau sa fiu Voluntar”

Pană Ana Maria, Pădurean Andreea, Ioja Raluca, Gherman Cristina, Pânzariu Cătălina, Sabou Cosmina  Premiul III
            Coordonator: Olariu Anca

Olimpiada Sportului Școlar

Echipa de volei Baieti – locul al III – lea
            Coordonator: Dumitriu–Iovanescu Cornel

 

Invatamant special integrat in invatamantul de masa
Faza Judeteana
Special Olimpics

Matei Cosmin  cls a III – a B  locul I – alergare 50 metri – baieti
Barbu Laura cls a III – a A locul I – alergare 50 metri – fete
            Coordonator: Dumitrescu Mihaela